Gizlilik Sözleşmesi

GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ

Gizlilik ve Güvenlik
Güvenliğiniz bizim için önemli! orpek.com.tr'nin amacı ziyaretçilerinin internet üzerinden rahat ve güvenli bir ortamda alışveriş yapmalarını sağlamaktır. Bu hedefle yola çıkan orpek.com.tr bu ortamı sağlayabilmek için altyapısını en son teknoloji ile yapılandırmıştır.

İnternet alışverişi güvenli midir?
Sitemizde bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını ve izinsiz değiştirilmesini engellemek için uygulanan güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Bu güvenlik önlemlerden bazıları şu şekildedir: 

Üyelik Bilgileriniz 
Üyelik adresleriniz ve üye giriş şifreleriniz veritabanımızda şifreli olarak saklanmaktadır.

SSL Sertifikası 
Kredi kartı alışverişlerinde 254 bit SSL Güvenlik sistemi kullanılmaktadır. Böylece kredi kartı işlemi sırasında kart bilgilerinin üçüncü şahıslar tarafından görülebilmesi imkansız kılınmaktadır. Bu SSL güvenlik protokolü sayesinde sitemize verdiğiniz kredi kartı bilgileriniz şifrelenerek bankaya gönderilir ve bu işlem sırasında bu bilgilere ulaşılması mümkün değildir. Kart numaranızı kesinlikle kimse göremez. 

Ayrıca kredi kartı bilgileriniz para transferi işleminde anlaşmalı bankalar sayesinde dünya standartı olan SET protokolünden de geçmektedir. 

Kredi Kartı Güvenliği 
Müşterilerin alışverişlerinde kullandıkları kredi kartı bilgileri sistemimizde kesinlikle tutulmamaktadır. 

Elektronik ticarette kredi kartı bilgilerinin başkalarının eline geçme riski günlük hayattakine göre çok daha azdır. Günlük hayatta ödeme yaparken kredi kartı bir başkasına verilmekte, bu yüzden kredi kartının üzerindeki bilgilerin gizliliği büyük oranda ortadan kalkmaktadır. SSL ve SET güvenlik protokelleri sayesinde eltimer.com.tr ve banka arasındaki veri akışı sırasında bilgiler şifrelenerek aktarılmakta böylelikle bilgilerin başka bir kişinin eline geçmesi durumunda çözülebilmesi (yani kullanılabilmesi) önlenmektedir. Böylece kart bilgilerinin gizliliği ve alışverişin güvenliği sağlanmış olmaktadır. Bu sistem sayesinde orpek.com.tr sizin kredi kartı bilgilerinizi göremez. Ayrıca kredi kartı sahiplerinin internet üzerinde yapılan alışverişlere de diğer alışverişler gibi her zaman itiraz hakkı vardır.